Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Skutečný svět a opravdoví lidé

 

        Fotografie z 19. a počátku 20. století lépe než cokoli jiného ukazují, jak opravdový a nefalšovaně krásný byl ještě i tehdy svět a jak zajímaví žili lidé. Co dnešního by si smělo troufat se s nimi měřit? V příkrém zorporu k nim nám tu stojí zakrnělý, nudný a pohodlný moderní člověk, jenž je malým synem větších otců.

        Tato galerie také ukazuje nesmírnou rozmanitost a bohatství lidských druhů, odívání a způsobů života, jež byly až do nedávna světu vlastní. Jak vidno, více či méně zajímaví lidé žili kdysi všude, i tam, kde po nich dnes již nezbývá nejmenší stopy.

 


 

Galerie světa (klikni pro přesměrování)

        Zde je ke stažení rozsáhlý soubor více než 5700 starých fotografií, které jsem za poslední roky posbíral. Obsahuje všechny fotografie z galerie skutečného světa a opravdových lidí (asi 1200) a mnoho novějších. Naleznete v něm národy všech světadílů.

        Tento soubor je zdrojem poznání o hodnotě minulého světa. Vyplývá z něj hlavní poznatek, že v rámci mnoha etnik lze dosáhnout krásy, a tedy že většina národů má ideál, který nad sebe může postavit a skrze něj hledat své zmrtvýchvstání. Až si galerii stáhnete, vřele doporučuji neprohlédnout si jen ty národy, k nimž máte již dnes osobní vztah, nýbrž projít ji celou, protože tak nepochybně objevíte řadu dalších národů, které si oblíbíte. Dále vám má galerie být oázou opravdovosti a hodnoty v tomto vyprahlém světě.

        Vývoji módy a vkusnosti různých oděvů se podrobně věnuji v kapitole O odívání. Kapitolu o národech naleznete zde: O kráse a hodnotě národů.

 

        

TOPlist
lidé střední Evropy
carská armáda
Kozáci
Čechy a Morava